. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 76566 تاریخ انتشار : شنبه 31 تیر 1402 | 12:05 ب.ظ

امام جمعه جیرفت: حوزه‌های علمیه تبلیغ دین را در اولویت قرار دهند

امام جمعه جیرفت گفت: بهترین نهادی که می‌تواند ما را مقابل هجمه‌ها علیه دین نگه دارد حوزه های علمیه هستند که باید برای این کار تبلیغ دین را در اولویت اول قرار دهند. به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز جمعه این هفته جیرفت افزود: دشمنان […]

امام جمعه جیرفت گفت: بهترین نهادی که می‌تواند ما را مقابل هجمه‌ها علیه دین نگه دارد حوزه های علمیه هستند که باید برای این کار تبلیغ دین را در اولویت اول قرار دهند.

به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام میثم تارم در خطبه های نماز جمعه این هفته جیرفت افزود: دشمنان دست به دست هم داده‌اند و با استفاده از فضای رسانه و شیوه های جدید علیه اسلام و داشته های ما وارد عمل شده اند که باید تبلیغ، برنامه نخست حوزه‌ها باشد و دین نیاز به تبلیغ و تبیین دارد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این موضوع بسیار تاکید دارند ادامه داد: ارزش یک مبلغ کمتر از محقق حاضر در حوزه علمیه نیست.

حجت الاسلام تارم با بیان اینکه دین با وجود همه این تبلیغات مسموم که علیه‌ آن می شود، به واسطه تبلیغ پا برچا مانده و زنده است تاکید کرد: قدر مبلغین را باید دانست و برنامه ریزی برای حضور مبلغین در اماکن دوردست انجام شود.

امام جمعه جیرفت در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه بیان کرد: محرم و صفر بزرگترین قدرت و داشته ما است و اگر به خوبی از آن استفاده کنیم به حفظ اسلام کمک کرده ایم.

وی افزود: این ایام زود به پایان می‌رسد و باید نهایت استفاده را ضمن رعایت همه مسائل شرعی در عزاداری ها و توجه به حق الناس، ببریم.

حجت الاسلام تارم با اشاره به اینکه نباید نماز در عزاداری ها به عقب بیفتد یا فراموش شود یادآور شد: نباید عزاداری ها تا نیمه های شب ادامه داشته باشد و خیلی به درازا بکشد که موجب ناراحتی همسایه ها یا بیماران شود.

همچنین امروز بعد از اقامه نماز جمعه، نمازگزاران جیرفتی با در دست گرفتن قرآن مجید و فریاد شعارهای آهنین، انزجار خود را علیه توهین چندباره به این کتاب آسمانی مسلمان جهان نشان دادند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سه =