. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 77639 تاریخ انتشار : جمعه 27 مرداد 1402 | 15:55 ب.ظ

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور: دشمن بر فرهنگ و تغییر باورهای مثبت نوجوان و جوان ما تمرکز کرده است

امیر غلامعلیان با بیان اینکه تمام تلاش دشمن روی فرهنگ و تغییر باورهای مثبت نوجوان و جوان است، عنوان کرد: حجاب یک مقوله مقدس در نظام جمهوری اسلامی ما است و نوجوان و جوانی که تحت تاثیر دشمن تهاجم فرهنگی قرار گرفته رعایت حجاب برای او اهمیتی ندارد. جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در […]

امیر غلامعلیان با بیان اینکه تمام تلاش دشمن روی فرهنگ و تغییر باورهای مثبت نوجوان و جوان است، عنوان کرد: حجاب یک مقوله مقدس در نظام جمهوری اسلامی ما است و نوجوان و جوانی که تحت تاثیر دشمن تهاجم فرهنگی قرار گرفته رعایت حجاب برای او اهمیتی ندارد.

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری شبستان از جنوب کرمان، یادواره شهدای جبالبارز شمالی و جنوبی در مدرسه کوثر جبالبارز برگزار شد.
امیر غلامعلیان در این یادواره، با اشاره به این که عطر شهدا سال هاست کشور ما را عطر آگین کرده، گفت: از سال ۱۳۴۲ تاکنون شهدای گرانقدری از بستر خانواده ها به بدنه انقلاب اسلامی تزریق شدند و اوج افتخار ما خط شهیدان و محور شهادت است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور ابراز کرد: طلیعه فرهنگ شهادت در دوران دفاع مقدس این بود که نیروهای مسلح ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و مردم در پاسداری از ارزش های انقلاب و نظام جان خود را فدا کردند.
وی ابراز کرد: دشمنان ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی انواع و اقسام توطئه ها را برای جلوگیری از پیشروی این انقلاب به کار بردند.
امیر غلامعلیان با اشاره به این که شهدا جان خود را نثار آرمان های انقلاب کردند و در تاریخ ثبت شدند، خاطرنشان کرد: این کشور امام زمان (عج) و نائب بر حق آن حضرت با مدیریت رهبری فتنه ها یکی پس از دیگری خنثی شدند.
وی با بیان این که امروز ما با جنگ ترکیبی دشمن مواجه هستیم، اظهار کرد: جنگ ترکیبی تمام مولفه های جنگ سخت و نرم را در خود جای داده است.
امیر غلامعلیان با بیان اینکه دشمن عیار ما را در جنگ سخت سنجیده است، عنوان کرد: زمانی رویکرد دشمن در مقابله با ایران اسلامی جنگ سخت بود اما آنها می دانند اگر امروز از جنگ سخت استفاده کنند سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی براساس قانون در دفاع از کشور دشمن را آماج حملات قرار خواهند داد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور ابراز کرد: امروز تمرکز دشمن در جنگ نرم بر روی تهاجم فرهنگی و فضای مجازی است و متاسفانه تا حدودی نیز موفق عمل کرده است.
وی ادامه داد: امروز دشمن در جنگ نرم سعی دارد بر روی ذهن نوجوان و جوان ما تاثیر گذارد تا این نسل را از آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ناامید کرده و گذشته انقلاب اسلامی را برای نوجوان و جوان ما مجهول کند.
امیر غلامعلیان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جنگ رسانه ای دشمن تاکید بر جهاد تبیین دارند و با جهاد تبیین است که ما توانستیم از فتنه ها عبور کنیم.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور اظهار با بیان اینکه تمام تلاش دشمن روی فرهنگ و تغییر باورهای مثبت نوجوان و جوان است، عنوان کرد: حجاب یک مقوله مقدس در نظام جمهوری اسلامی ما است و نوجوان و جوانی که تحت تاثیر دشمن تهاجم فرهنگی قرار گرفته رعایت حجاب برای او اهمیتی ندارد.
وی تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که نوجوان و جوان ما را از فرهنگ عاشورایی و معنوی دور نگه دارد پس باید با جهاد تبیین در مقابله با این توطئه دشمن وارد عمل شد.
امیر غلامعلیان ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی جهاد تبیین به عنوان یک وظیفه و تکلیف بر عهده همگان قرار داده است و هر تریبون داری و هر کس با ظرفیتی که دارد باید چرایی این اسلام هراسی، شیعه هراسی و قرآن سوزی دشمن را برای جامعه تبیین کند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور اضافه کرد: در کشورهایی مثل هلند، سوئد و دانمارک که هیچ گونه بنیه اعتقادی ندارند می بینیم که قرآن را می سوزانند زیرا آنها قرآن را به دقت مطالعه کرده اند و می دانند اگر جهانیان با قرآن کریم و دستورات آن آشنا شوند آنگاه دنیا برایشان ما امن خواهد شد.
وی با بیان اینکه دشمنان داعش را ساختند و ماموریت برای آن تعیین کردند، عنوان کرد: آنها داعش را در عراق و شام متولد کردند تا بغداد، دمشق و کابل سقوط کند و داعش با تشکیل حکومت ایران را نابود کند.
امیر غلامعلیان با بیان اینکه سناریوی دشمن متوقف نشده، اظهار کرد: امروز در منطقه جنوب شرق، تحرکات دشمن در مرزهای ما تمام نشده است و ائتلاف تکفیری داعشی مناظر کوچکترین سهل انگاری ما هستند تا به ما ضربه بزنند چرا که هیچ وقت دشمن از جنگ سخت با ما امید نمی شود اما اکنون به دنبال جنگ نرم است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور بیان کرد: تدابیر مقام معظم رهبری همچون نسخه شفا بخش است و ایشان محور بیانیه گام دوم انقلاب را جوانان قرار دادند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور با یادآوری این که رهبری در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بر روی ارتقای ایمان و امید تاکید کردند، تصریح کرد: آنچه که کشور، فرهنگ عاشورایی و معنوی ما را از فتنه ها حفظ کرده و توانسته ایم ادامه دهنده راه امام حسین (ع) باشیم، امید و ایمان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز ارتقای امید و امید آفرینی در نسل جوان  و امید آفرینی برای کشور یک حرکت و وظیفه شرعی برای ما است.
امیر غلامعلیان اظهار کرد: پیش بینی رهبری در محو رژیم صهیونسیتی به عنوان یک رژیم ام الفساد قطعی است و اگر صهیونیست ها بخواهند کوچکترین خطایی کنند قطعا پاسخ محکمی دریافت خواهند کرد.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور تاکید کرد:  یکی دیگر از حوزه های که دشمن بر روی آن به شدت کار می کند، مباحث اجتماعی است و سال گذشته به بهانه مرگ یک دختر خانم را به عنوان یک بحران نشان دادند و فتنه را انداختند اما غافل از این بودند که مردم بصیر و آگاه هرگز با آنها همراهی نخواهند کرد.
وی عنوان کرد: دشمن به شدت در حال برنامه ریزی است‌ و می خواهد از مناسبت های تقویمی استفاده کند ما باید خودمان را در رصد و مقابله با این تهدیدات آماده نگه داریم همان طور که نیروهای مسلح در مواجه با دشمن آماده هستند مسئولین نیز در حوزه سیاسی و اقتصادی به همین شکل عمل کنند.
امیر غلامعلیان با بیان اینکه رهبری نسخه شفا بخش برای کشور را کار جهادی دانستند، گفت: الگوی مدیریت جهادی، الگویی است که در نیروهای مسلح به شکل یک راهبرد نشان داده شده است‌ و این الگوی موفق باید در همه حوزه ها اجرا شود.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور ابراز کرد: ارتش جمهوری اسلامی در استان کرمان در دوران دفاع مقدس ۱۰۷۰ شهید تقدیم کرده است که از این تعداد ۱۱۰ شهید از جبالبارز، دهبکری و جیرفت است و ۴۸۴ آزاده دارد که برای حفظ بدنه نظام مقدس جمهوری اسلامی نقش آفرین بودند.
وی با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین نیروهای مسلح وجود ندارد، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح تنها رنگ لباسشان متفاوت است و همگی فداییان اسلام، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.
امیر غلامعلیان تصریح کرد: مصداق آیه اهدنا صراط المستقیم، حرکت در مسیر ولایت است و ارتش جمهوری اسلامی ایران مسئولیت حفاظت از مرزهای کشور را برعهده دارد و تهدیدات را رصد و سرکوب می کند.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور خاطرنشان کرد: براساس قانون اساسی سپاه، مسئولیت دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی را بر عهده دارد و تاکنون موفق عمل کرده است و نیروی انتظامی نیز همواره در دفاع از امنیت مردم جان خود را نثار می کند.
وی با اشاره به این حادثه شاه چراغ یک حرکت کور است و ارزش نظامی ندارد، تاکید کرد: در سرتاسر مرزها امنیت برقرار است و مسئولین باید برای معیشت مردم همان حرکت جهادی که در نیروهای مسلح وجود دارد را در راس کارهای خود قرار دهند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =