. چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 77855 تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1402 | 18:41 ب.ظ

کمبود ذخیره گروه خونی o منفی در استان کرمان

مدیرکل انتقال خون استان کرمان وضعیت ذخیره گروه خونی o منفی را بحرانی دانست و گفت: در راستای افزایش ذخیره این گروه خونی فراخوان‌های تلفنی و تبلیغات در حال انجام است و نیازمند مراجعه اهداکنندگان خون هستیم. به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل انتقال خون، ایرج شکوهی مدیرکل انتقال خون استان […]

مدیرکل انتقال خون استان کرمان وضعیت ذخیره گروه خونی o منفی را بحرانی دانست و گفت: در راستای افزایش ذخیره این گروه خونی فراخوان‌های تلفنی و تبلیغات در حال انجام است و نیازمند مراجعه اهداکنندگان خون هستیم.

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل انتقال خون، ایرج شکوهی مدیرکل انتقال خون استان کرمان از کمبود گروه خونی o منفی خبر داد و گفت: خون یک ماده حیاتی است که تاکنون جایگزینی برای آن پیدا نشده است. میزان خونی که اهدا می‌شود حجم کمی از خون بدن است که بعد از ۲۴ ساعت جبران می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به استقبال خوب هم استانی‌ها برای اهدای خون در ماه محرم، ذخیره خون استان در حد مطلوب است، افزود: مشخصاً در تامین گروه خونی o منفی نیاز بیشتری وجود دارد و از همه مردم استان به‌ویژه دارندگان گروه خونی o منفی دعوت می‌شود تا با مراجعه به مراکز اهدای خون سراسر استان یاریگر بیماران نیازمند به خون باشند.

شکوهی وضعیت ذخیره گروه خونی o منفی را بحرانی دانست و تصریح کرد: در راستای افزایش ذخیره این گروه خونی فراخوان‌های تلفنی و تبلیغات در حال انجام است و نیازمند مراجعه اهداکنندگان خون هستیم.

مدیرکل انتقال خون گفت: با توجه به افزایش سفرها در ماه شهریور و نیاز مراکز درمانی و مصرف کنندگان مستمر به خون و فراورده‌های خونی امیدواریم مردم کرمان بیماران نیازمند به خون و فراورده‌های خونی را فراموش نکنند و به‌ویژه دارندگان گروه خونی o منفی هرچه سریعتر به پایگاه‌های اهدای خون در شهرستان‌های کرمان، سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم مراجعه کنند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 3 =