. شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 81109 تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1402 | 11:11 ق.ظ

۵۰ درصد دیابتی‌های جیرفت از بیماری خود بی‌اطلاع هستند

رییس مرکز بهداشت جیرفت گفت: انتظار می رود ۱۵ هزار و ۷۶۲ نفر در این شهرستان مبتلا به دیابت باشند که فقط هفت هزار و ۱۵۵ بیمار دیابتی شناسایی و در سامانه سیب ثبت شده است که نشان می‌دهد نیمی از آنها از بیماری خود بی خبر هستند.  به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا ، […]

رییس مرکز بهداشت جیرفت گفت: انتظار می رود ۱۵ هزار و ۷۶۲ نفر در این شهرستان مبتلا به دیابت باشند که فقط هفت هزار و ۱۵۵ بیمار دیابتی شناسایی و در سامانه سیب ثبت شده است که نشان می‌دهد نیمی از آنها از بیماری خود بی خبر هستند. 

به گزارش کنارصندل به نقل از ایرنا ، دکتر علیرضا مقبلی روز شنبه در نشستی به مناسبت روز جهانی دیابت افزود: این بی خبری و عدم تشخیص و درمان به موقع دیابت می‌تواند منجر به عوارض جدی بالقوه و تهدید کننده زندگی افراد مبتلا شود.

وی ادامه داد: جمعیت بالای ۳۰ سال در شهرستان جیرفت بر اساس آمار سامانه سیب ۱۲۵ هزار و ۱۰۲ نفر است که احتمال ابتلا در این سن بالا و مبتلایان با خطر روبرو می‌شوند.
رییس مرکز بهداشت جیرفت افزود: میزان شیوع مورد انتظار بیماری دیابت در جمعیت بالای ۳۰ سال این شهرستان بر اساس آخرین نتایج طرح استپس ۱۲.۶ درصد است.
وی اضافه کرد: هدف از برگزاری روز جهانی دیابت ترویج اهمیت اقدام هماهنگ برای مقابله با دیابت به عنوان یک مساله مهم بهداشت جهانی است و همه افراد جامعه باید به صورت جدی پیگیر وضعیت سلامت خود نسبت به این بیماری خاموش و خطرناک باشند.

بزرگترین کمپین آگاهی از دیابت در جهان هر ساله در ۱۴ نوامبر مصادف با ۲۳ آبان ماه برگزار می شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =