. شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 82880 تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1402 | 15:33 ب.ظ

جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان‌های جیرفت،عنبرآباد و فاریاب در فرمانداری جیرفت برگزار شد

به گزارش خبرنگار کنار صندل از فرمانداری جیرفت عصر روز یکشنبه ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۲ جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان‌های جیرفت،عنبرآباد و فاریاب با حضور دکتر حسن‌زاده معاون اقتصادی استانداری، دکتر احمد بلندنظر فرماندار شهرستان جیرفت،مهندس صمیمی معاون توسعه و نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر مصباح دبیر اشتغال و سرمایه‌گذاری و مدیر […]

به گزارش خبرنگار کنار صندل از فرمانداری جیرفت عصر روز یکشنبه ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۲ جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان‌های جیرفت،عنبرآباد و فاریاب با حضور دکتر حسن‌زاده معاون اقتصادی استانداری، دکتر احمد بلندنظر فرماندار شهرستان جیرفت،مهندس صمیمی معاون توسعه و نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دکتر مصباح دبیر اشتغال و سرمایه‌گذاری و مدیر کل اداره کار و امور اجتماعی،دکتر احمدپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، دکتر سلطانی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی، دکتر عسکری نژاد مدیر کل کمیته امداد امام (ره) دکتر وحیدی مدیریت و برنامه‌ریزی استان،مهندس محمودی مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، فرماندار فاریاب،رفیعی معاون عمرانی فرمانداری عنبرآباد در محل فرمانداری جیرفت برگزار شد.

در این جلسه دکتر احمد بلند نظر فرماندار شهرستان جیرفت گفت: شعار رئیس جمهور محترم و خواسته رئیس جمهور از بدو ریاست جمهوری اشتغال و سرمایه گذاری بوده ما باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشیم.
بلند نظر افزود:اهمیت اشتغال بر همگان واضح است و رهبر معظم انقلاب هم در این خصوص تاکید فراوان کرده است در این خصوص تائیدات بسیار زیاد دانسته. فرمانداران جیرفت گفت: با پیگیری که در معاونت محترم برنامه‌ریزی صورت داده تعهدی که در این رابطه اشتغال داشتیم انجام شده و این خواسته ما را در حوزه شهرستان برطرف کند نیست و مورد رضایت‌مندی باشد نیست، ما امیدواریم همه مدیران و دیگر عزیزان کمک کنند این اتفاق همان بحث اشتغال صورت بگیرد.
فرماندار جیرفت از بنیاد مسکن و بنیاد برکت در سال گذشته به دلیل کوتاهی در تعهدات که می‌بایست انجام دهد ابراز نگرانی کرد.
وی از مدیرعامل بانک‌ها در استان درخواست کرد به کمک ما بیاید و این تعهدات را که تعهدات دولت است به سرانجام برسد.
بلند نظر افزود: امروز فردی به ۱۰ میلیون وام ضروری نیاز داشته باشد که بیماری را مداوا کند و ما به بانک معرفی نماییم اظهار می‌دارند امکانش وجود ندارد که جای اشکال است .
فرماندار جیرفت با بیان اینکه در بحث اشتغال تایید شده که در سال جاری داشتیم باید تعداد ۲۶۱۶ شغل ایجاد می‌کردیم که از این تعداد ۲۶۱۷ شغل در حال حاضر ایجاد شده که ۱۰۰درصد پیشرفت و حتی بیشتر بوده.
فرماندار جیرفت گفت یکی از کارهایی که انتظار داریم در استان به شهرستان‌ها اتفاق بیفتد گزارش نهایی و نظارت بر اشتغال را داشته باشند

مهندس یوسف امیر شکاری فرماندار فاریاب در این جلسه گفت: در بحث اشتغال جهاد کشاورزی ۱۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته کمیته امداد ۱۱۴ درصد و بسیج سازندگی ۴۴۰ درصد پیشرفت بقیه ادارات عدد صفر جلو نام آنهاست.
رفیعی معاون عمرانی فرمانداری، عنبرآباد در بحث اشتغال جذب تسهیلات در بانک‌های عامل خوب عمل شده و ما توانستیم ۷۰ درصد جذب کنیم و می‌خواهیم بقیه بانک‌ها همکاری خوبی داشته باشند.
حمدالله فاریابی مشاور استاندار؛درخواست داریم اشتغال پایدار در جنوب کرمان ایجاد شود جنوب کرمان توقع بیشتری دارد.
دکتر عسگری نژاد مدیر کل کمیته امداد امام تمام افرادی که زیر دهک ۵ می‌باشند در سامانه کمیته امداد (حیات) ثبت نام کنند همکاران من اشتغال آنها را پیگیری می‌نمایند.
مدیرکل کمیته امداد افزود: ما در اسماعیلی و جیرفت ۱۲۰میلیارد جهت اشتغال گذاشتیم و حاضریم تا ۲۴۰ میلیارد پرداخت کنیم و در شهرعنبرآباد و جبالبارز ۹۰ میلیارد هر دو شهرستان ۳۳ درصد جذب شده .
دکتر احمدپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در شهرستان‌های جنوبی با ظرفیت صادرات که در محصولات کشاورزی دارند جهت اشتغال‌ صنایع بسته‌بندی و سورتینگ راه اندازی می‌کنیم.
دکتر سلطانی مدیر کل اقتصاد دارایی درآمدهای استان کرمان به اندازه ۱۲ استان کشور است.
دکتر محمدرضا وحیدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان ما اگر بخواهیم نرخ بیکاری را پایین بیاوریم به نیروی ماهر و آموزش دیده نیاز داریم. حسن‌زاده معاون اقتصادی استاندار مهم‌ترین بحث اشتغال پایدار اشتغال پایدار است و ما به همه شهرستان‌ها ابلاغ کردیم نیازمندی‌های مهارتی شان را تا دو هفته اعلام کند.

گزارش : امینه رزمی

تصاویر : خسرو احسانی

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − یک =