. شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 84458 تاریخ انتشار : سه شنبه 12 دی 1402 | 10:51 ق.ظ

نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به شهرستان جازموریان

نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به شهرستان جازموریان دکتر علی اصغر خیرخواه ظهر امروز دوشنبه ۱۲ دیماه ۱۴۰۲ در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه که با حضور اعضا، فرماندار و امام جمعه جازموریان در فرمانداری شهرستان جازموریان برگزار شد . ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: توسعه متوازن منطقه از […]

نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به شهرستان جازموریان

دکتر علی اصغر خیرخواه ظهر امروز دوشنبه ۱۲ دیماه ۱۴۰۲ در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه که با حضور اعضا، فرماندار و امام جمعه جازموریان در فرمانداری شهرستان جازموریان برگزار شد .

ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: توسعه متوازن منطقه از اهمیت بسیاری برخوردار است که در این راستا نگاه ویژه برای فراهم شدن، فضاهای مور نیاز ارائه خدمات سلامت بسیار مهم است و با این دیدگاه امروز جلسه هیئت رئیسه دانشگاه در شهرستان جازموریان برگزار شد.

وی با اشاره به وضعیت پروژههای در حال احداث شهرستان جازموریان افزود: پانسیون ۹ واحدی پزشکان با زیربنای ۶۰۰ متر  مربع تاکنون در مرحله تکمیل اسکلت با اعتبار ۲ میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان تحویل موقت شده است و مرکز جامع سلامت جازموریان نیز در ۲ طبقه با زیربنای ۸۰۰ متر مربع و با اعتبار ۴میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان در حال احداث است.

خیرخواه با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت خیران در تامین زیرساختهای شهرستان جازموریان تصریح کرد: از لحاط نیروی انسانی بهداشت و درمان این منطقه جذب نیرو در جازموریان بی سابقه است، ۳۰ نیرو به چرخه بهداشت و درمانی اضاف شده که تا بهمن ماه کامل می شود.

وی با بیان اینکه با اجرای پایلوت طرح درمان از راه دور در زهکلوت بخشی از نیازهای حوزه درمان برطرف می شود و باید زیرساختهای آن به ویژه اینترنت پرسرعت محقق شود، گفت: در مرکز جامع سلامت خدمات شبانه روزی ارایه میشود که با توجه به مراجعات خارج از حوزه دانشگاه برخی تجهیزات افزایش می یابد و حداقل یک دندانپزشک به این منطقه اختصاص خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به غربالگری ۸۸ درصدی جمعیت هدف جازموریان در پویش ملی سلامت با تلاش کادر بهداشتی خاطرنشان کرد: ۹ پزشک، ۶ پرستار، ۱۴ ماما و ۴۵ بهورز در ۳۲ خانه بهداشت، ۸ مرکزجامع سلامت و ۴۰ خانه بهداشت در شهرستان جازموریان خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه می کنند که این تعداد در حد امکان در برخی موارد افزایش داده خواهد شد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =