. شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 92997 تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1403 | 18:15 ب.ظ

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان:فرهنگ ثبت رسمی در مدارس ترویج شود

سیدمهدی هاشمی با اشاره به مقام والای معلم بر تاثیر بسزای جامعه فرهیخته معلمان در ایجاد یک جامعه سالم و عاری از ناهنجاری تاکید کرد. به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، ظهر امروز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک با […]

سیدمهدی هاشمی با اشاره به مقام والای معلم بر تاثیر بسزای جامعه فرهیخته معلمان در ایجاد یک جامعه سالم و عاری از ناهنجاری تاکید کرد.

به گزارش کنارصندل به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، ظهر امروز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک با رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان دیدار و ضمن تبریک هفته معلم، از زحمات جامعه آموزش و پرورش استان قدردانی کرد.

هاشمی اظهار داشت: معلمان بیشترین نقش را در شکل‌گیری فرهنگ جامعه ایفا می‌کنند و از این رو نهاد آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی تعلیم و تربیت، نقش زیربنایی در پیشرفت کشور دارد و مدیون فداکاری معلمان هستیم.

وی افزود: معلمان با نهادینه کردن قانون‌مداری، صداقت، مسئولیت‌پذیری و انضباط اجتماعی در قشر کودک و نوجوان، از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری و به رشد کشور در عرصه‌های گوناگون کمک می‌کنند و از این روست که در دین مبین اسلام، تعلیم و تعلّم عبادت است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خاطرنشان کرد: امروزه فاقد سند بودن بخشی از اراضی به یک ابرچالش تبدیل شده است و با ایجاد زمینه بروز اختلاف، به تولید ۶ میلیون پرونده قضایی در جامعه منجر شده است.

وی افزود: بی‌هویت بودن اراضی و املاک، بیش از هرچیز ریشه در مسائل فرهنگی دارد و متاسفانه بخشی از جامعه نیازی به ثبت رسمی املاک خود احساس نمی‌کنند که آموزش و پرورش می‌تواند با تبیین مزایای سند، در ترویج فرهنگ ثبت رسمی در میان دانش‌آموزان و خانواده آنان نقش بسزایی ایفا کند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =