. چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 1397 تاریخ انتشار : دوشنبه 1 تیر 1394 | 09:55 ق.ظ

صدور ۱۵۴ پروانه اکتشاف معدن در جنوب کرمان / منطقه بحرآسمان جنوب کرمان معادن بسیار خوبی دارد که عمدتا مس است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: ۱۵۴ پروانه اکتشاف معدن در جنوب کرمان صادر شده است.  محمود اسکندری نسب  اظهار داشت: جنوب کرمان دارای معادن بسیار با ارزشی است و این معادن بصورت خام فروشی به خارج صادر می‌شوند. رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به خام فروشی […]

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: ۱۵۴ پروانه اکتشاف معدن در جنوب کرمان صادر شده است.  محمود اسکندری نسب  اظهار داشت: جنوب کرمان دارای معادن بسیار با ارزشی است و این معادن بصورت خام فروشی به خارج صادر می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به خام فروشی در این منطقه بیان کرد: با ساخت دوکارخانه فراوری در منوجان و فاریاب از خام فروشی جلوگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵۴ پروانه اکتشاف معدن در جنوب کرمان صادر شده است که این نشان از ظرفیت عظیم این منطقه است.

وی عنوان کرد: از این تعداد پروانه اکتشاف ۱۳۳ مجوز پروانه معدن در بحراسمان جیرفت صادرشده است. اسکندری نسب تصریح کرد: با توجه به اختلافات با محیط زیست۶۴ پروانه در بحرآسمان مشکلی ندارند و باید کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: از نظر سازمان صنعت معدن تجارت هر ۱۳۳ معدن باید کار کنند اما محیط زیست مشکل ایجاد کرده و اجازه کار کردن نمی‌دهد. اسکندری نسب خاطرنشان کرد: منطقه بحرآسمان جنوب کرمان معادن بسیار خوبی دارد که عمدتا مس است.

همچنین محمود اسکندری نسب فت: تعداد صادرکنندگان محصولات معدنی وصنعتی وحتی کشاورزی در جنوب کرمان معدود است وهمین مسئله به کاهش صادرات منطقه انجامیده است.

وی افزود: این در حالی است که محصولات کشاورزی جنوب کرمان در مقدار کم به کشورهای روسیه، ترکیه ، امارات وبحرین وپاکستان وعراق صادر می شود.

اسکندری اظهار کرد: پایانه صادراتی شهرستان جیرفت ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد ودر مرحله اخذ تسهیلات بانکی دچار گرفتاری است.

وی تاکید کرد: در کنار این پایانه صادراتی با کمک بخش خصوصی پایانه صادراتی عنبرآباد نیز در دست راه اندازی است.

رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت جنوب کرمان تصریح کرد: درحال حاضر برای استقرار اتاق بازرگانی در جنوب کرمان نیاز به زمینی برای اینکار داریم اما تاکنون هر زمینی برای این مسئله درنظرگرفته شده معارض داشته است.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =