. شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 7613 تاریخ انتشار : جمعه 11 دی 1394 | 20:20 ب.ظ

حجه الاسلام علی زادسرجیرفتی:روند ثبت‌نام در انتخابات خبرگان که قبلاً بیشتر از باب تکلیف بود، به اکثراً سیاسی بدل شده است

  به گزارش سایت کنارصندل ،حجت الاسلام علی زادسر جیرفتی در گفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به روند ثبت نام پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری گفت: روند ثبت‌نام در انتخابات خبرگان که قبلاً بیشتر از باب تکلیف بود، به اکثراً سیاسی بدل شده است.   وی افزود:کثرت ثبت‌نام که بیش از %۶۰ افزایش […]
زادسر

 

 
به گزارش سایت کنارصندل ،حجت الاسلام علی زادسر جیرفتی در گفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به روند ثبت نام پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری گفت: روند ثبت‌نام در انتخابات خبرگان که قبلاً بیشتر از باب تکلیف بود، به اکثراً سیاسی بدل شده است.
 
وی افزود:کثرت ثبت‌نام که بیش از %۶۰ افزایش داشته است حس نامطلوبی به آدمی منتقل می‌کند که تا کنون سابقه نداشته است. ظاهراً دشمن در کمین نفوذ نشسته است که خدا کند چنین نباشد.
 

زادسر درباره تکثر نامزدها در این دوره از انتخابات مجلس خبرگان که موجب نگرانی آیت الله جنتی و آیت الله یزدی شده است، اظهار داشت: هر انسان عاقل و دلسوزی از این زیادی عجیب و غریب نامزدها، نگران می‌شود چه رسد به علمای کبار، مخصوصاً اگر به قصد تصرف مجلس خبرگان جهت اهداف سوء سیاسی، و به مشاجره و تنازع کشاندن آن باشد. البته می‌توان گمان خوب هم داشت اما سخت است.

 

زاد‌سر ادامه داد: تعدد نامزدهای مجلس شورای اسلامی و شرکت بیشتر مردم در انتخابات، بیشتر قابل حس و لمس بوده و هست تا مجلس خبرگان رهبری.

 

نماینده پیشین مجلس  در پاسخ به این سئوال که چرا برخی با اینکه اجتهاد یا مقبولیت عمومی ندارند در انتخابات خبرگان نامزد شدند، گفت: آدمی شهوت‌های متعددی دارد از جمله اشتهای شهرت که ای بسا محرک برخی از این افراد بوده است. آمار رد صلاحیت‌ها نیاید مانع رسیدگی جدی به ثبت‌نام کنندگان بشود. شورای محترم نگهبان بیدی نیست و نبوده است که از این بادها بلرزد.

 

وی  درباره صحت برخی گمانه‌زنی‌ها از احتمال رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی بیان کرد: این سؤال را باید از اعضای محترم شورای نگهبان بپرسید. اما اولی که حقیقتاً انحرافی و فتنه‌جویانه راه می‌رود و سخن می‌گوید و امیدی به عاقبت بخیر شدنش نمانده است.

و ای کاش دومی از برادر زاده‌ی سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی حفظه الله تعالی می‌آموخت و از نام مبارک امام خمینی کبیر نورالله مرقده الشریف، برای خودش و مشوقش خرج نمی‌کرد و به وصایای پدر بزرگوارش عمل می‌کرد.

کاش در حوزه درس می‌خواند تا به سطوح عالی می‌رسید و اینچنین خود را گرفتار نمی‌کرد که حالا برای رأی آوری و جلب نظر خاکستری‌ها، مجبور باشد که بگوید «… به دیروز افتخار می‌کنیم و به امروز نقد داریم … ». ایشان توضیح بدهد که نقدش چیست و به کیست.

زادسر درمورد بررسی صلاحیت نامزدهای خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان از این نهاد نظارتی خواست مانند همیشه چون کوه، مقاوم و سربلند بایستد و صلاحیت هر کس را که سرسپرده‌ی نظام نباشد احراز نکند.

همچنین وی ادامه داد: نظام مقدسی که با خون صدها هزار شهید تأسیس و استوار شده است و با خون شهدای حرم استمداد دارد، نباید به دست نااهلان بیفتد که وصیت امام «ره» است. نمایندگان خبرگان و مجلس حقیقتاً باید سرسپرده‌ی نظام باشند کما این‌که در دنیا چنین است.

 

در پایان زادسر درباره راههای آرامش بخشیدن به فضای انتخابات گفت: الحمدلله آرامش کامل در جامعه حاکم است و مردم با اعتقاد به تکلیف الهی می‌آیند و رأی می‌دهند و می‌روند و نتیجه را تمکین می‌کنند مگر سران فتنه و اهل فتنه و در رأس آن‌ها هاشمی‌رفسنجانی که مشغول مقدمه چینی برای فتنه است که به فضل الهی و کمک شهیدان و امامت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، موفق نخواهد شد.

 

انتهای پیام/.

 

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نوزده =