. چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 22483 تاریخ انتشار : سه شنبه 26 بهمن 1395 | 15:18 ب.ظ

سایه سار امنیت در فضای مجازی

توصیه های پلیسی جناب سروان نجارزاده ، پلیس فتا جیرفت/جزئیات

به گزارش کنارصندل ، جناب سروان نجارزاده ، پلیس فتا جیرفت برای امنیت شما شهروندان عزیز جیرفتی در فضای مجازی ، توصیه هایی بیان داشت. در خصوص کلاهبرداری از طریق تماس‌های ناموفق ( missedcall) ?در این روش فرد مجرم با استفاده سامانه تماس خودکار، شماره‌هایی را انتخاب می‌کند و سپس به صورت اتوماتیک با آنها تماس گرفته […]

به گزارش کنارصندل ، جناب سروان نجارزاده ، پلیس فتا جیرفت برای امنیت شما شهروندان عزیز جیرفتی در فضای مجازی ، توصیه هایی بیان داشت.
در خصوص کلاهبرداری از طریق تماس‌های ناموفق ( missedcall)
?در این روش فرد مجرم با استفاده سامانه تماس خودکار، شماره‌هایی را انتخاب می‌کند و سپس به صورت اتوماتیک با آنها تماس گرفته می‌شود. پس از آن که زنگ تلفن قربانی یک بار به صدا درآمد، سامانه مذکور از کار متوقف شده و گوشی قربانیان، تماس‌ بی پاسخی (missed call) را نشان می‌دهد؛ البته تا اینجا عمل کلاهبرداری صورت نگرفته است و همه چیز به خود فرد بستگی دارد که آیا کنجکاوی وی باعث می‌شود تا با شماره مورد نظر تماس بگیرد یا خیر؟
?به محض تماس شهروندان با شماره تماس از دست رفته، به یک سرویس پرداخت نقدی تلفنی وصل می‌شوند و مبالغی را در قبوض ماهانه تلفن خود متضرر می‌شوند.

? به شهروندان توصیه می‌شود بدون اطلاع از تعرفه و خدمات، از تماس گرفتن با خط‌های دارای پیش شماره ۹۰۹ خودداری کنند.

نظرات بینندگان:

  1. admin گفت:

    سلام از ۱۱۸ بگیرید

  2. محمد گفت:

    سلام میشه شماره تلفن پلیس فتادرجیرفت رادرسایت بگذارید

  3. محمد گفت:

    سلام میشه شماره تلفن پلیس فتادرجیرفت رادرسایت بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =