. پنج شنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲

کد خبر: 23709 تاریخ انتشار : یکشنبه 6 فروردین 1396 | 14:51 ب.ظ

امداد رسانی به عشایر سیل زده تالاب جازموریان همچنان ادامه دارد

به گزارش سایت کنارصندل، جمشید احسانی نیا مدیرکل امور عشایر جنوب استان کرمان از نجات ۱۰۰ نفر از عشایر محاصره شده در جازموریان پس از پنج روز تلاش نجاتگران خبر داد.   وی بیان کرد: بدلیل وسعت منطقه، شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی عشایر کار امداد و نجات سخت شده است.   مدیرکل امور عشایر […]

به گزارش سایت کنارصندل، جمشید احسانی نیا مدیرکل امور عشایر جنوب استان کرمان از نجات ۱۰۰ نفر از عشایر محاصره شده در جازموریان پس از پنج روز تلاش نجاتگران خبر داد.

 
وی بیان کرد: بدلیل وسعت منطقه، شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی عشایر کار امداد و نجات سخت شده است.

 

مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان تصریح کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده توسط هواشناسی و اخطار مدیریت بحران و اطلاع رسانی به سران گروها وطوایف عشایری، عشایر بر حسب عادت جهت استفاده از چراگاه فصلی به مراتع جازموریان از طرف شهرستان های قلعه گنج و رودبار جنوب کوچ نمودند که بر اثر طغیان رودخانه و باز شدن دریچه های فوقانی سد جیرفت و آبگیر شدن تالاب جازموریان دچار مشکل و در سیل گرفتار شدند که در پی اولین گزارش از طرف متولیان شهرستان و معتمدین محلی جلسه مدیریت بحران با حضور فرمانداران دو شهرستان، دکتر حمزه نماینده محترم پنج شهرستان جنوبی در مجلس شورای اسلامی ،دکتر احسانی نیا مدیرکل امورعشایر و مدیر عامل جمعیت هلال احمر و مسئولین شهرستان برگزارگردید.

 

وی افزود: اکیپ های امداد و نجات مختلف شکل گرفت و عازم منطقه گردید آقای مهندس سیف اللهی جانشین ستاد بحران استان و آقای همایی مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری در روز اول حادثه در منطقه حضور پیدا کردند و تمام توان امداد و نجاتی با همت همه ارگان های مختلف دو شهرستان به کار گرفته شد.
این در حالی بود که لحظه به لحظه بر حجم سیلاب افزوده می شد، توانستیم تعداد زیادی از عشایر محاصره شده را در قالب گروههای ۱۰ تا ۱۵نفری از سیل نجات دهیم و درجای مناسب شهرستان های مذکور اسکان دهیم.
احسانی نیا بیان کرد: با توجه به وضعیت و وسعت تالاب جازموریان وحجم بالای آب این احتمال می رود که هنوز عشایر در جابجای چراگاه در محاصره سیل باشند به همین لحاظ ستاد مدیریت بحران استان هنوز در شهرستان قلعه گنج جهت کمک رسانی به عشا یر محصور شده حضور دارند.
گفتنی است دکتر بهنام سعیدی معاون مدیریت بحران کشور در منطقه حضور دارد و از نزدیک مشکلات عشایر سیل زده را بررسی میکند.

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =