. یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 28073 تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 مهر 1396 | 07:43 ق.ظ

جلسه ارزیابی وضعیت امنیتی جنوب استان کرمان با حضور رئیس کل دادگستری استان و مسئولان قضائی شهرستان های جنوب استان کرمان برگزار شد/تصاویر

به گزارش سایت کنارصندل، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه ارزیابی وضعیت امنیتی جنوب استان کرمان که با حضور مسئولان قضائی شهرستان های جنوب استان کرمان به میزبانی دادگستری جیرفت برگزار گردید با تاکید به اینکه بدنبال ارائه خدمات قضائی با کیفیت و ارزشمند به مردم هستیم بیان داشت:دادگستری استان کرمان طی […]

به گزارش سایت کنارصندل، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه ارزیابی وضعیت امنیتی جنوب استان کرمان که با حضور مسئولان قضائی شهرستان های جنوب استان کرمان به میزبانی دادگستری جیرفت برگزار گردید با تاکید به اینکه بدنبال ارائه خدمات قضائی با کیفیت و ارزشمند به مردم هستیم بیان داشت:دادگستری استان کرمان طی چند سال گذشته همواره در قالب یک برنامه مدون به سوی اهداف نظام قضایی گام برداشته است .

موحد  اظهار داشت: رکن و سرمایه اصلی دستگاه قضائی منابع انسانی است و مدیریت منابع انسانی یک بحث مهم وجدی است.

 
رخدادهای امنیتی در استان کرمان ۱۴درصد کاهش یافته است
رئیس کل دادگستری استان کرمان از کاهش ۱۴ درصدی رخدادهای امنیتی طی شش ماهه ی ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت:شاهد کاهش ۱۹درصدی سرقت مسلحانه در استان کرمان طی شش ماهه ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان بیان داشت:در مجموع قتل های عادی ومسلحانه ۲۴درصد طی شش ماهه ی ابتدای سال جاری نسبت به سال ۹۵کاهش یافته است.
وی علت اصلی بسیاری از قتل ها را نزاع بر اثر اختلافات خانوادگی و ملکی دانست و افزود:مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و پایین بودن آستانه تحمل از عوامل شکل گیری جرائم خشن است.

 
همایش ملی با موضوع خشونت-راهکارها و چالش ها در کرمان برگزار می شود
همایش ملی با موضوع خشونت-راهکارها و چالش ها در کرمان با حضور بیش از ۲۱سازمان و نهاد مختلف با محوریت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار خواهد گردید.
یدالله موحد ادامه داد:در این همایش از نظرات علمی و تجربیات اساتید برجسته کشوری در حوزه های مختلف از جمله امور اجتماعی-جامع شناسی و جرم شناسی استفاده خواهد شد.
این مقام عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطرنشان ساخت:دادگستری کرمان از ظرفیت های مدنی واجتماعی در جهت کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی استفاده خواهد کرد.
وی تصریح کرد:دادگستری کرمان در راستای پیشگیری از وقوع جرم نشست های مشترکی را با اعضای شورای تامین ۸شهرستان جنوبی -سران طوایف و همچنین روحانیون اهل سنت برگزار خواهد کرد.

 
روند رو به افزایش آمار طلاق نگران کننده است/به ازای هر ۴ونیم ازدواج یک طلاق
این مقام ارشد قضائی استان کرمان با هشدار به اینکه در حوزه آسیب اجتماعی طلاق با رشد سریع پرونده ها در محاکم قضایی مواجه هستیم اعلام کرد:متاسفانه طبق آمار ها به طور متوسط در استان کرمان به ازای هر ۴ونیم ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است.
رییس شورای قضایی استان کرمان بر راه اندازی مراکز مشاوره خانواده وازدواج در کنار دادگاه های خانواده تاکید کرد و گفت:علیرغم اقدامات خوبی که در زمینه کاهش پیشگیری از طلاق در شهر کرمان صورت پذیرفته است اما نیازمند همکاری و هم افزایی تمام مجموعه ها در زمینه کاهش این آسیب اجتماعی وبهبود وضعیت فعلی هستیم.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =