. دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

کد خبر: 44034 تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۷ ق٫ظ

از تمثال سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جیرفت رونمایی شد

به گزارش کنارصندل، مراسم رونمایی از تمثال سردار دلها ، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، عصر روز شنبه ۲۴ خرداد با حضور مردم، مسئولین محلی، شهردار و اعضای شورای شهر در محل میدان شاهد سابق جیرفت برگزار شد. مهندس نعمت الله حسین زاده شهردار جیرفت در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت: […]

به گزارش کنارصندل، مراسم رونمایی از تمثال سردار دلها ، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، عصر روز شنبه ۲۴ خرداد با حضور مردم، مسئولین محلی، شهردار و اعضای شورای شهر در محل میدان شاهد سابق جیرفت برگزار شد.

مهندس نعمت الله حسین زاده شهردار جیرفت در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت: بعد از به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر جیرفت تصمیم گرفتند که یکی از میادین و بهترین مکان سطح شهر را به نام این سردار رشید اسلام نامگذاری کنند که این پیشنهاد ما در شورای اسلامی شهر مصوب شد و میدان شاهد به نام سردار حاج قاسم سلیمانی انتخاب شد و از همان زمان تصمیم گرفتیم که ساخت تندیس سردار را شروع کنیم.

وی افزود: ساخت تندیس با انعقاد قراردادی که با شرکتی در اصفهان داشتیم قریب ۵ ماه به طول انجامید و هفته گذشته در میدان نصب شد و امروز نیز شاهد رونمایی آن هستیم.

« مهندس حسین مشایخی رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت » در  این آئین با اشاره به عملکرد و نگاه مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر جیرفت، گفت: تا پایان کار پنجمین دور شورای اسلامی شهر جیرفت، ۱۸ پارک در سطح شهر جیرفت به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: امروز در مجموعه شهرداری و شورای شهر، نیازهای عمومی شهر در حوزه فضای سبز در نظر گرفته شده و در آینده ای نزدیک پروژه هایی در حوزه میادین و پارک ها از جمله پارک های پیامبر  اعظم (ص)، قائم و پاک بانوان افتتاح می شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت خاطرنشان کرد: عملکرد مجموعه شهرداری و نگاهی که در دور پنجم شورای اسلامی شهر جیرفت وجود دارد توجه به حوزه عمرانی و آبادانی شهر، رفع معضلات و مشکلات اجتماعی محلات و  نقاط مختلف شهر است.

مشایخی ابراز کرد: با همکاری بین این ۲ مجموعه نظارتی و اجرایی شورای اسلامی شهر و شهرداری اتفاق افتاد، آسفالت خیابان ها و معابر است که از ابتدای کار این مجموعه قریب ۸۰۰ هزار متر مربع آسفالت خیابان ها و معابر با اعتباری قریب ۴۰ میلیارد تومان انجام شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر جیرفت اظهار کرد: یکی از برنامه های اصلی ما آسفالت محلات و خیابان های فاقد آسفالت و همچنین مرمت و بهسازی آسفالت مناطقی است که نیاز به بهسازی دارند.

وی تاکید کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر جیرفت با جدیت به دنبال زیبا سازی مبلمان شهری است و از ابتدای ورودی شهر نقطه به نقطه در حال انجام است.

مشایخی بیان کرد: از ابتدای فعالیت دور پنجم شورای اسلامی شهر جیرفت با مساعدت شهردار از میدان امام حسین علیه السلام تا میدان سردار سلیمانی شاهد نصب و رونمایی از تندیس هایی هستیم.

تصاویر: براهام