. دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

کد خبر: 55694 تاریخ انتشار : یکشنبه 21 فروردین 1401 | 09:03 ق.ظ

طرح آمایش سرزمینی صنعت، معدن و تجارت هر شهرستان جنوب کرمان تدوین و اجرا می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از طرح مسائل جنوب کرمان در دیدار با وزیر صمت و اجرای طرح آمایش سرزمینی در جنوب کرمان خبر داد. به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی سازمان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از بررسی مسائل حوزه های صنعتی، معدنی و تجاری […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از طرح مسائل جنوب کرمان در دیدار با وزیر صمت و اجرای طرح آمایش سرزمینی در جنوب کرمان خبر داد.

به گزارش کنارصندل و به نقل از روابط عمومی سازمان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از بررسی مسائل حوزه های صنعتی، معدنی و تجاری جنوب کرمان در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

مروجی فرد در این خصوص گفت: در این دیدار که مجمع نمایندگان استان کرمان و استاندار کرمان نیز حضور داشت موارد و مسائل مهم استان در حوزه های کاری صنعتی، معدنی و تجاری مطرح شد.

وی افزود: مجمع نمایندگان استان نیز با مثبت ارزیابی کردن عملکرد وزارت صمت در ۸ ماه گذشته، حمایت مجلس از برنامه های وزیر صمت را اعلام کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تصریح کرد: وزارت صمت با مطالعه و لحاظ شرایط موجود تولید و تجارت کشور، برنامه‌های متعددی را در دستور کار قرار داده که ازجمله آن‌ها می‌توان به تدوین طرح آمایش سرزمینی، اقدامات اساسی در چارچوب تأمین مالی واحدها، تأمین زیرساخت‌ها، تکمیل زنجیره تولید، تکمیل ظرفیت واحدهای نیمه فعال و…، اشاره کرد.

وی تاکید کرد: طرح آمایش سرزمینی صنعت، معدن و تجارت بعنوان یکی از اولویت ها و اقدمات جدید وزارت صمت با جمع بندی نظرات نمایندگان مجلس و استانداران هر استان و با در نظر گرفتن شرایط، توانمندی ها و نیازهای هر شهرستان تدوین و اجرا می شود.

مروجی فرد ادامه داد: این طرح نیز با اولویت ایجاد توازن در ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در هر یک از مناطق کشور طراحی‌شده و یکی از معیارهای مجموعه وزارت صمت در اجرای طرح، توزیع جغرافیایی درست فرصت‌های تولیدی و تجاری در مناطق مختلف است.

وی افزود: در جنوب کرمان نیز این طرح در جهت توسعه و توزیع عادلانه سرمایه گذاری در هر شهرستان به صورت جداگانه تدوین و اجرا خواهد شد و به‌طور حتم طرح خوب و تأثیرگذاری در جهت رشد صنعتی، معدنی و تجاری منطقه خواهد بود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =