. دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 65831 تاریخ انتشار : سه شنبه 11 بهمن 1401 | 10:05 ق.ظ

ارشاد به دنبال تقویت خرده فرهنگ ها است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به دنبال تقویت خرده فرهنگ ها است. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، بهرام مسلمی مهنی در جشن سده اظهارداشت: سده‌ جز سنت ها و فرهنگ ما است باید این مهم را […]

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به دنبال تقویت خرده فرهنگ ها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، بهرام مسلمی مهنی در جشن سده اظهارداشت: سده‌ جز سنت ها و فرهنگ ما است باید این مهم را گرامی بداریم.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ و ارشاد به دنبال تقویت خرده فرهنگ ها است، عنوان کرد: سنت ها و خرده فرهنگ هایی قدیمی باید احیا شوند.

مسلمی مهنی گفت: توجه به مسائل فرهنگی و هنری و هدایت مردم به این سمت و سو یکی از ضرورت‌های جامعه است و باید بیش از پیش به آن توجه داشت.

وی اظهارداشت: اگر به آیین و رسوم خوب خود پایبند باشیم هیچ دشمن، تهاجم و ضد فرهنگی نمی تواند به ریشه های ما آسیب بزند از این رو باید اصالت ایرانی خود را تقویت کنیم.

گفتنی است، جشن سده در محل جاده سد جیرفت همراه با برنامه های سنتی از جمله درست کردن کماچ، آتش سوزی، نی نوازی، نواحی محلی، چوب بازی و …  برگزار شد.

۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان

جهت ورود به کانال خبری کنارصندل در روبیکا بر روی تصویر کلیک کنید

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =