. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 69750 تاریخ انتشار : یکشنبه 28 اسفند 1401 | 11:42 ق.ظ

طرح‌های نوروزی راهداری و پلیس در جنوب استان کرمان

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری تسنیم استان کرمان در مسیر شاهراه‌های مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار داده و این مسئله باعث شده که جاده‌های این استان سالانه پذیرای تعداد زیادی از خودروهای سبک و سنگین باشد، جاده‌هایی که با وجود موقعیت استراتژیک استان کرمان در جنوب شرق کشور از […]
پلیس و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان در آستانه سال جدید برای ایمنی بیشتر کاربران جاده‌ای طرح‌های نوروزی ویژه‌ای را اجرا می‌کنند.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری تسنیم استان کرمان در مسیر شاهراه‌های مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار داده و این مسئله باعث شده که جاده‌های این استان سالانه پذیرای تعداد زیادی از خودروهای سبک و سنگین باشد، جاده‌هایی که با وجود موقعیت استراتژیک استان کرمان در جنوب شرق کشور از وضعیت خوبی برخوردار نیستند.

راه‌های جنوب استان کرمان به نسبت وضعیت بدتری داشته تا جایی که راه‌های روستایی جنوب استان ۴۰ درصد تلفات جاده‌ای استان را به خود اختصاص داده‌اند و مردم از کیفیت پایین جاده‌ها، آسفالت نامناسب، نقاط حادثه‌خیز و جاده‌های ناایمن، گلایه دارند.

با توجه به این شرایط مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان و فرمانده پلیس راه جنوب استان کرمان در آستانه سال جدید برای ایمنی بیشتر کاربران جاده‌ای از اقدامات انجام شده در این محورها و اجرای طرح‌ها و پویش‌هایی ویژه این ایام می‌گویند.

مجتبی محمودی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان با تبریک ایام عید نوروز ۱۴۰۲ اظهار داشت: مجموعه راهداری حدود یک ماه است که طرح نوروزی را آغاز کرده و تلاش می‌کند رانندگان به صورت ایمن به مقصد برسند.

وی با بیان اینکه خط‌کشی جاده‌ها و نصب علایم در بسیاری از جاده‌های پر‌تردد انجام شده است گفت: یکی از کارهای مهم آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز بوده و راهداری در این نقاط نیز مستقر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه برای رفع خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان پویش همراهان سفر ایمن در ایام عید نوروز در جنوب استان کرمان اجرایی می‌شود خاطر‌نشان کرد: در این پویش در دو نقطه از جاده‌های جنوب برنامه‌های شاد و مفرحی برای مسافران نوروزی تدارک دیده شده تا رفع خستگی باشد.

وی از برگزاری اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در مجتمع‌های بین راهی خبر داد و گفت: حضور نیروهای امدادی در جاده‌ها باعث امنیت خاطر مردم می‌شود و بر همین اساس راهداری در جاده‌های جنوب استان مستقر است و ۸  تیم در راهدارخانه‌ها و محورهای مواصلاتی گشت‌زنی داشته و به خودروهایی که دچار نقص فنی شده‌اند، خدمات می‌دهند.

محمودی با بیان اینکه امسال در طرح راهداری نوروزی راهدار افتخاری را داریم و گروه هدف ما کودکان است تا بتوانیم مسیری امن برای مردم ایجاد شود تصریح کرد: از مردم درخواست دارم قبل از سفر با شماره ۱۴۱ تماس گرفته و از وضعیت راه‌ها اطلاع بگیرند.

وی با اشاره به اینکه مردم باید از سفر خود لذت ببرند و سفر از همان لحظه حرکت از درب خانه آغاز می‌شود توصیه کرد: از مردم درخواست داریم در طول سفر از عجله کردن و سرعت غیرمجاز خودداری شود و از لحظه لحظه سفر و جاده لذت ببرند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با بیان اینکه در جنوب استان کرمان برای عمده مسیرهای مهم کشور حمل و نقل عمومی اتوبوس وجود دارد و پیش‌بینی‌های لازم شده است افزود: کار راهداری هیچوقت تمامی ندارد و برنامه‌های مهمی برای سال آینده برای رفع مشکلات جاده‌ها در جنوب استان کرمان داریم.

پلیس در برخورد با تخلفات حادثه ساز هیچ گذشتی با رانندگان ندارد

سرهنگ امیر معین‌الدینی، فرمانده پلیس راه جنوب استان کرمان نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در جیرفت با تبریک ایام عید نوروز اظهار داشت: پلیس راه در سطح استان کرمان آماده باش است و برنامه‌هایی برای کاهش تصادفات پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار از گروه‌های جهادی برای پیشگیری از تصادفات استفاده می‌شود گفت: بر اساس آمار ۶۰ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها اتفاق می‌افتد که باید مراقبت کرد.

فرمانده پلیس راه جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه طرح توقیف ساعتی و روزانه خودروهای متخلف در ایام نوروز اجرایی می‌شود افزود: تقریبا فقط ۵ تا ۱۰ درصد رانندگان تخلفات حادثه‌ساز دارند که حتما با آنها برخورد می‌شود و پلیس در برخورد با تخلفات حادثه ساز هیچ گذشتی با رانندگان ندارد چرا که جان مردم در خطر است.

معین‌الدینی با بیان اینکه از ۲۵ اسفند سفرهای نوروزی آغاز شده است گفت: خوشبختانه تاکنون شرایط خوب بوده و تصادف آنچنانی نداشتیم و تصادفاتی هم که ایجاد شده خسارت جرحی بوده است.

وی عمده تصادفات را واژگونی عنوان کرد که به دلیل استفاده از تلفن همراه و عدم توجه به جلو بوده است اظهار داشت: سرعت غیرمجاز کنترل خودرو را از دست می‌دهد و رانندگان باید با سرعت مجاز اقدام به رانندگی کنند.

فرمانده پلیس راه جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه درخواست پلیس همیشه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی است و این قوانین برای حفظ جان مردم در هنگام رانندگی و سفر پیش‌بینی شده است گفت: پلیس در تمام ساعات شبانه روز آماده باش است و خستگی وقتی از تن ما بیرون می‌رود که اتفاق ناگواری در جاده‌های استان اتفاق نیافتد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =