. یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کد خبر: 73917 تاریخ انتشار : دوشنبه 8 خرداد 1402 | 12:45 ب.ظ

۲۶ هزار و ۳۵۹ دانش آموز اتباع خارجی در استان کرمان تحصیل می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در دیدار کارشناسان اتباع و مهاجران خارجی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با وی از تحصیل ۲۶ هزار و ۳۵۹ دانش آموز اتباع خارجی در استان خبر داد. به گزارش کنارصندل به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در دیدار کارشناسان اتباع و مهاجران خارجی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با وی از تحصیل ۲۶ هزار و ۳۵۹ دانش آموز اتباع خارجی در استان خبر داد.

به گزارش کنارصندل به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، رضا رضایی گفت: پس از فرمان مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۴ مبنی بر اینکه «هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرانی که به‌صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل باز بمانند و همه آنها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند»، وظیفه ما خدمات رسانی مطلوب به این دانش آموزان است.

وی گفت: آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرمان با پوشش ۴ هزار و ۹۵۳ دانش آموز اتباع، شهرستان سیرجان با پوشش ۴ هزار و ۷۱۷ دانش آموز، آموزش و پرورش ناحیه ۱ کرمان با پوشش ۴ هزار و ۳۲۱ دانش آموز و شهرستان رفسنجان با پوشش ۴ هزار و ۲۳۴ دانش آموز بیشترین آمار دانش آموزان اتباع را در استان دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه به طور مرتب بازدیدهایی با حضور نمایندگان سازمان های بین المللی از مدارسی که دانش آموزان اتباع را تحت پوشش قرار می دهند انجام می شود، اظهار داشت: همه تلاش ما این است تا دانش آموزان اتباع هم در شرایطی یکسان و برابر با دانش آموزان ایرانی بتوانند با کمترین مشکلی به تحصیل بپردازند.

رضایی گفت: امکان ثبت‌نام دانش آموزان اتباع در مدارس خاص مانند سمپاد و شاهد هم وجود دارد و دولت جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر اصول اخلاقی و اسلامی، با وجود همه مشکلات داخلی آموزش‌ و پرورش از جمله کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی، شرایط برابری در بهره‌مندی از فرصت‌های تعلیم و تربیت برای دانش آموزان پناهنده از جمله دانش آموزان اتباع افغانستانی که بخش عمده دانش آموزان اتباع را تشکیل می‌دهند، فراهم کرده است.

بر پایه این گزارش، مهدی وحدانی کارشناس ارشد اتباع و مهاجران خارجی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور و علیرضا زمردی کارشناس ارشد مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در خصوص تحصیل دانش آموزان اتباع با مدیرکل و رئیس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان دیدار و گفت و گو کردند.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 8 =