. یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 75539 تاریخ انتشار : پنجشنبه 8 تیر 1402 | 15:20 ب.ظ

استاندار کرمان : مشکل آبی شهر کرمان تا سال آینده برطرف می‌شود

افتتاح پروژه‌های حوزه آب و برق در سفر رئیس جمهور به کرمان فداکار با اشاره به اجرای خط انتقال آب به شهر‌های کرمان و رفسنجان گفت: مشکل آبی شهر کرمان تا سال آینده برطرف می‌شود. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدمهدی فداکار در گفتگوی خبری شبکه استانی کرمان گفت: […]

افتتاح پروژه‌های حوزه آب و برق در سفر رئیس جمهور به کرمان

فداکار با اشاره به اجرای خط انتقال آب به شهر‌های کرمان و رفسنجان گفت: مشکل آبی شهر کرمان تا سال آینده برطرف می‌شود.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدمهدی فداکار در گفتگوی خبری شبکه استانی کرمان گفت: برای تحقق شعار سال و رشد تولید، ۳ کار باید انجام شود، اول حفظ تولید موجود است که باید تلاش کنیم به دلایلی، چون سرمایه در گردش و مشکلات دیگر آسیبی به تولید فعلی وارد نشود.  

او افزود: راه‌اندازی مجدد و احیای واحد‌های راکد که به هر دلیلی از چرخه تولید خارج شده‌اند، دومین اقدام برای رشد تولید است، ضمن اینکه مهم‌ترین مسئله کمک به سرمایه‌گذاری‌های جدید است.  

استاندار کرمان بیان کرد: تغییرات شدید نرخ ارز، سرعت رشد تورم را بالا برد؛ اما ۲ ماه گذشته ثبات یافته و روند کاهشی نرخ رشد تورم را شاهد هستیم و با گشایش‌هایی که در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی منطقه ایجاد شده، شرایط رو به بهبود خواهد رفت.  

فداکار با اشاره به سفر روز جمعه ۹ تیر ماه  حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به کرمان به منظور افتتاح پروژه‌های حوزه آب و برق گفت: بسیاری از مناطق استان کرمان دچار تنش آبی هستند، شدت گرفتن گرمای هوا و افزایش میانگین مصرف نیز در ماه اخیر موجب شده تا کمبود آب بیشتر شود.  

او افزود: ۳ پروژه آبرسانی در استان کرمان برای کاهش تنش آبی در بخش شرب در حال اجرا است. قدم اول آبرسانی به شهر‌های بم و بروات بود که آب از سد نساء با کیفیت بسیار بالا تامین می‌شود و با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

فداکار طول خط انتقال این پروژه آبرسانی را ۵۶ کیلومتر با هزینه‌کرد هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: خط آبرسانی از سد نسا، هزار لیتر بر ثانیه است که در فاز اول ۲۵۰ لیتر بر ثانیه مورد نیاز شهر‌های بم و بروات بهره‌برداری می‌شود و در فاز‌های بعد آب به سمت سایر شهر‌های شرقی می‌رود.

او  بیان داشت: پروژه آبرسانی دوم در انتقال آب از خط صنعت به شهر‌های کرمان و رفسنجان با ۳۰ میلیون مترمکعب است که ۵ میلیون مترمکعب برای رفسنجان و ۲۵ میلیون مترمکعب برای کرمان می باشد و ۱۴۵ کیلومتر طول دارد که بیش از ۶۰ کیلومتر آن اجرا شده است. 

استاندار کرمان بیان کرد: تصفیه خانه بزرگ کرمان نیز با ظرفیت ۳ هزار لیتر بر ثانیه آماده است و امیدواریم تا قبل از فصل گرما در سال آینده، به نتیجه رسیده و مشکل آبی شهر کرمان را برطرف کند.  

او به پروژه آبرسانی به شهر‌های جیرفت و عنبر‌آباد از سد جیرفت اشاره کرد و گفت: کار از پارسال آغاز شده و تلاشمان بر تامین منابع است تا پروژه با سرعت ادامه یابد.  

فداکار تصریح کرد: با اجرای طرح‌های آبرسانی در استان، چاه‌های آب زیادی آزاد می‌شود و در نتیجه مشکل آب در شهر‌های دیگر نیز برطرف خواهد شد.  

او به اجرای پروژه فاضلاب شهر سیرجان هم اشاره کرد و گفت: این پروژه ۳۷۰ کیلومتر اجرای خط دارد که به همت شرکت گل‌گهر با هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه اجرا شده است. پسآب جمع‌آوری شده از این طرح ۳۰۰ لیتر بر ثانیه تولید آب برای صنعت خواهد بود.

استاندار کرمان در خصوص روشنایی شهر کرمان نیز گفت: چراغ‌های روشنایی فعلی شهر کرمان مصرف بالایی دارند و از سویی کیفیت مناسبی ندارند و باید جایگزین شوند که شهرداری با مجموعه برق شمال در حال پیگیری آن هستند.  

او در خصوص طرح‌های پیشِ‌روی کرمان و آماده بهره‌برداری رسمی به بیمارستان انار و گهرپارک سیرجان اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها هم اکنون نیز فعال هستند و باید رسما افتتاح شوند.  

فداکار بیان کرد: ورزشگاه مس در رفسنجان آماده است و امیدواریم  ورزشگاه مس در کرمان نیز تا ۲۲ بهمن آماده شود.

استاندار کرمان در خصوص طرح‌های مسکن ملی گفت: مهم‌ترین مسئله در احداث مسکن، تامین زمین بود که مشکل برطرف شد و طی یک ماه گذشته ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار زمین آماده شده و به کار سرعت می‌دهد.  

فداکار افزود: هم اکنون ساخت ۱۷ هزار واحد در دست انجام است و با الحاق زمین‌ها، جهشی را در ساخت مسکن شاهد خواهیم بود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =