. چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 77152 تاریخ انتشار : سه شنبه 10 مرداد 1402 | 14:39 ب.ظ

سریال بی‌پایان صف‌های طولانی بنزین در گرمای خرماپزان جنوب کرمان

دراین روزهای داغ تابستان، تهیه بنزین یکی از دغدغه اصلی اهالی جنوب کرمان شده و مردم برای دریافت بنزین ساعت‌ها در صف منتظر می مانند. به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، این روزهای داغ تابستان دغدغه اصلی مردم تهیه بنزین شده است و مردم ساعت‌ها در صف بنزین در انتظار […]

دراین روزهای داغ تابستان، تهیه بنزین یکی از دغدغه اصلی اهالی جنوب کرمان شده و مردم برای دریافت بنزین ساعت‌ها در صف منتظر می مانند.

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، این روزهای داغ تابستان دغدغه اصلی مردم تهیه بنزین شده است و مردم ساعت‌ها در صف بنزین در انتظار هستند و این در حالی‌ست که تعداد زیادی از جایگاه‌های سوخت، خالی از بنزین هستند و سوخت‌رسانی به این دیار مظلوم به‌صورت قطره‌چکانی در دستور کار متولیان امر قرار گرفته است.

در کنار دیگر مشکلاتی که مردم این روزها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند ازجمله مشکلات اقتصادی و معیشتی، بنزین هم زخمی بر انبوه زخم‌های مردم جنوب شده است.

فرماندار: مشکل باید از طریق استان حل شود

 فرماندار جیرفت در گفت‌وگو با فارس با تایید مشکل کمبود سوخت در شهرستان می‌گوید: ما این مشکل سوخت را به استان اعلام کرده‌ایم و باید از استان به آن رسیدگی شود.

این صحبت فرماندار نشان می‌دهد که کاری از دست شهرستان برنمی‌آید و مسؤولان استانی باید نسبت به حل این معضل که دنباله‌دار شده چاره‌اندیشی کنند.

 یکی از شهروندان جیرفتی در حالی که چراغ روشن سوخت ماشینش را نشان می‌دهد، می‌گوید: امروز به تمامی پمپ بنزین‌های شهر سر زدم تمامی آنها تعطیل بودند. در این گرمای بالای پنجاه درجه در صف ایستاده‌ام به این امید که برای این پمپ بنزین، سوخت بیاید و بتوانم به خانه برگردم.

 به جای پاک کردن صورت مسئله مشکل سوخت را حل کنند

 یکی دیگر از شهروندان در حالی سعی می‌کرد عصبانیت خود از دو ساعت در صف ماندن را مخفی کند با صدایی که می‌لرزید، گفت: مدیران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی که توان کنترل قاچاق سوخت را ندارند، چرا با پاک کردن صورت مسئله سعی در ایجاد نارضایتی دارند؟

وی افزود: الان در شروع فصل کشت و کشاورزی در جنوب استان کرمان هستیم و من و هزاران کشاورز دیگر باید برای کشت پیاز هر روز به ساردوئیه برویم، اگر با این روند پیش برود امسال به هیچ وجه کشت پیاز نشایی نخواهیم داشت و چه کسی جوابگوی کمبود پیاز در زمستان خواهد بود؟

شهروند دیگری که در ماشین خود نشسته و کودکش را با روزنامه باد می‌زد، گفت: از مسؤولان استان می‌خواهم فقط نیم ساعت در این گرما بدون کولر در زیر آفتاب فصل خرماپزان سوار ماشین بنشینند.

مسؤولان صدای مردم را بشنوند

 شهروند دیگر جیرفتی با اشاره به صف کیلومتری بنزین در جایگاه سوخت بلوار شهید رئیسی گفت:  متولیان امر در استان صدای این مردم را بشنوند و این صف‌های طولانی را ببینند و مشکل سوخت را در شهرستان‌های جنوبی کرمان مرتفع کنند.

 این کاسب بازار جیرفت خاطر نشان کرد: اگر به خیال خودشان با قاچاق سوخت مقابله می‌کنند، این راهش نیست و این روش فقط موجب آزار و اذیت مردم شده است.

 شهروند دیگری با نشان دادن خانم مسنی که در صندلی عقب ماشین خوابیده بود، گفت: مادر من بیمار است و ساعت پنج نوبت دکتر در کرمان دارم، اما الان ساعت چهار است و من هنوز در صف بنزینی که نیست منتظر ایستاده‌ام. 

 وی ادامه داد: از طرفی تعداد قابل توجهی از کارت سوخت‌های مردم را غیر فعال کرده و مردم را سرگردان کرده‌اند.

 این شهروند جیرفتی در حالی به صورت مادر مریضش آب می‌پاشید، افزود: چگونه است که مدیر شرکت فرآورده‌های نفتی استان یکبار در رسانه‌ها در خصوص مشکل مردم پاسخگو نیست؟

وی گفت: مردم این دیار خسته‌اند و نگران، توانی بیشتر از این ندارند، در زمستان در صف‌های کپسول گاز و بیشتر ایام سال در صف بنزین.

مردم صبور جنوب کرمان را دریابید

با توجه به مشکلات فراوانی که در گرمای بالا از ناحیه نبود سوخت برای مردم ایجاد می‌شود، امیدواریم مسؤولان چاره اساسی برای حل مشکل سوخت داشته باشند و گره از این مشکل مردم خونگرم و صبور این دیار باز شود.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =