. شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 77411 تاریخ انتشار : شنبه 14 مرداد 1402 | 20:21 ب.ظ

نماینده جیرفت: کمیته امداد در زمینه اشتغال خانگی و اشتغال‌زایی موفق‌تر از وزارت کار عمل کرده است

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری فارس ، نماینده جیرفت و عنبر آباد در مجلس با انتقاد از وزیر کار گفت: یکی از وظایف اصلی وزرات کار ایجاد اشتغال است، اما بسیاری از دانش آموختگان دانشگاهها بی‌کار هستند و حتی کمیته امداد در زمینه اشتغال موفق‌تر از وزارت کار عمل کرده است. ذبیح الله […]

به گزارش کنارصندل به نقل از خبرگزاری فارس ، نماینده جیرفت و عنبر آباد در مجلس با انتقاد از وزیر کار گفت: یکی از وظایف اصلی وزرات کار ایجاد اشتغال است، اما بسیاری از دانش آموختگان دانشگاهها بی‌کار هستند و حتی کمیته امداد در زمینه اشتغال موفق‌تر از وزارت کار عمل کرده است.

ذبیح الله اعظمی ساردویی نماینده جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه توانای خبرگزاری فارس با اشاره به ۲ سوال خود از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به جمعیت ۵۰۰ هزار نفری جیرفت و عنبرآباد پیرامون ضرورت راه اندازی بیمارستان تامین اجتماعی از آقای مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه سوال کردم که در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سوال مذکور روز دوشنبه در این کمیسیون مطرح می شود، تصریح کرد: برای راه اندازی بیمارستان تامین اجتماعی در این ۲ شهرستان از دولت دوازدهم پیگیر هستیم اما تا به حال به نتیجه نرسیده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال بعدی اینجانب از وزیر در خصوص اشتغال جوانان است، افزود: علی رغم این که یکی از وظایف اصلی وزرات کار ایجاد اشتغال برای جوانان است اما بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه در حوزه انتخابیه‌ام بی‌کار هستند.

اعظمی ساردویی با بیان اینکه بانک رفاه کارگران از زیر مجموعه وزارت تعاون در این زمینه کم کاری می کند، گفت: بانک رفاه از زیر مجموعه‌های آن وزارتخانه است اما وام‌های ویژه اشتغال را در اختیار جوانان قرار نداده است.

 وی تصریح کرد: کمیته امداد در زمینه اشتغال خانگی و اشتغال‌زایی موفق‌تر از وزارت کار عمل کرده است.

نماینده جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تعاونی‌ها نیز به جای کار‌های کشاورزی و روستایی، وارد کسب و کار‌های دیگر شدند. این امر با وظایف اصلی آن وزارت‌خانه همخوانی ندارد. علاوه بر این که خلاقیت و ابتکار در قسمت تعاونی‌ها متاسفانه مشاهده نمی شود.

اعظمی ساردویی تاکید کرد: وزیر کار باید با حضور در کمیسیو ن اجتماعی مجلس پاسخگوی این سوالات باشد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =