. جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 44366 تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 شهریور 1399 | 09:49 ق.ظ

افتتاح پروژه های پخش سیلاب شهرستان قلعه گنج در سومین روز از هفته دولت

✅پروژه پخش سیلاب سایت شماره ۲ و ۳ حوزه آبخیز چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید. 💢به گزارش کنارصندل؛ در سومین روز از آغاز هفته دولت، با حضور دکتر فدایی استاندار کرمان، دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب، هئیت همراه و مسئولین محلی شهرستان […]

✅پروژه پخش سیلاب سایت شماره ۲ و ۳ حوزه آبخیز چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید.

💢به گزارش کنارصندل؛ در سومین روز از آغاز هفته دولت، با حضور دکتر فدایی استاندار کرمان، دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب، هئیت همراه و مسئولین محلی شهرستان قلعه گنج پروژه پخش‌ سیلاب سایت شماره ۲ و ۳ حوزه آبخیز چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج به بهره برداری رسید.

🔸طی این مراسم دکتر فدایی ضمن تبریک هفته دولت، خواستار همکاری و تعامل بیش از پیش مردم و مسئولین هفت شهرستان جنوبی با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری شد و عنوان کرد: امیدواریم با اجرای این پروژه‌ها، گام بلندی در راستای ارتقاء سطح منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه برداشته شود.

🔸استاندار کرمان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات موثر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، بر ادامه اجرای این پروژه ها در حوزه حفظ و احیای منابع طبیعی تاکید کرد.

🔸مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: همزمان با هفته دولت ۵۱ پروژه منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر ۶۹۹ میلیارد ریال در منطقه جنوب کرمان به بهره برداری میرسد که بیش از ۴۸۱ خانوار از مزایای این پروژه ها بهره مند خواهند شد.

🔸دکتر احمدی تصریح کرد: عمده پروژه هایی که در هفته دولت مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت در راستای تدبیر و عنایت ویژه مقام معظم رهبری به مجموعه منابع طبیعی کشور و تحت عنوان پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی می باشد.

🔸احمدی در ادامه اظهار داشت: پروژه های پخش سیلاب حوزه آبخیز چاه دادخدا قلعه گنج، با حجم پخش سیلاب ۱۴۲۰۰۰ متر مکعب و همچنین سرریز سنگی ملاتی به حجم ۳۱۰۰ متر مکعب و اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این حوزه به بهره برداری رسید.

🔸وی همچنین افزود: هدف از اجرای این پروژه ها کنترل سیلاب، افزایش و تقویت سفره های آب زیرزمینی، پیشگیری و کاهش اثرات خشکسالی،کنترل رسوبات، تثبیت خاک، آبدهی چاه ها و قنوات می باشد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 13 =