. شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

کد خبر: 34647 تاریخ انتشار : سه شنبه 18 دی 1397 | 13:20 ب.ظ

تشریح آخرین جزئیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان

  به گزارش کنارصندل، دادستان عمومی وانقلاب شهرستان سیرجان در خصوص جزئیات خبر آزار واذیت دختر جوان در سیرجان گفت:علیرغم رضایت دختر جوان (بزه دیده) اما متهم اصلی که فردی بنام (امیر.ک) می باشد از جنبه عمومی جرم در زندان بسر می برد.   محسن نیک ورز بیان کرد: خانم بزه دیده که جوانی متولد […]

 

به گزارش کنارصندل، دادستان عمومی وانقلاب شهرستان سیرجان در خصوص جزئیات خبر آزار واذیت دختر جوان در سیرجان گفت:علیرغم رضایت دختر جوان (بزه دیده) اما متهم اصلی که فردی بنام (امیر.ک) می باشد از جنبه عمومی جرم در زندان بسر می برد.

 

محسن نیک ورز بیان کرد: خانم بزه دیده که جوانی متولد ۱۳۸۱ و اصالتا سیرجانی و به همراه مادرش ساکن تهران می باشد در اولین جلسه رسیدگی به پرونده نسبت به متهمان اعلام رضایت نموده است اما مادر این دختر جوان از هر دو متهم شکایت نموده است و تاکنون رضایتی اعلام نکرده است.

 

این مقام قضائی عنوان کرد: این پرونده از جنبه عمومی جرم به صورت ویژه رسیدگی خواهد شد و دستگاه قضایی با عاملان این حادثه قاطعانه برخورد خواهد کرد.

 

دادستان سیرجان بیان کرد: متاسفانه متهم اصلی پرونده با حیله و نیرنگ وبه قصد انتقام دختر بزه دیده را ترغیب می نماید که به سیرجان سفر کند،واین دختر جوان نیز به همراه مادرش و بهانه ملاقات اقوام به سیرجان سفر می کند.

 

این مقام قضائی با اشاره به اینکه پدر دختر بزه دیده فوت نموده است، ادامه داد: دختر بزه دیده پس از سفر به سیرجان بدون اطلاع دادن به مادر خود به یک خانه باغ که از قبل توسط متهمان پرونده در منطقه ای خارج از شهر فراهم شده بود می رود که در ادامه متهمان ردیف اول و دوم با مراجعه به این مکان اقدام به آزار و اذیت دختر جوان می نمایند و سپس متهم ردیف اول کیلیپ ضبط شده را در STORY اینستاگرام خودش به اشتراک می گذارد.

 

وی خاطرنشان ساخت: بلافاصله پس از بارگذاری این فیلم تکان دهنده در اینستاگرامِ عامل جرم در روز جمعه ۱۴دی ماه، موضوع از طریق کمیته رصد فضای مجازی دادسرای سیرجان رصد و در اندک زمانی دستور پیگیری و اقدام صادر گردید.

 

دادستان سیرجان گفت: علیرغم اینکه هنوز گزارش رسمی از این موضوع به دست دادسرای سیرجان نرسیده بود و شکایت شاکی نیز مطرح نبود، به لحاظ جنبه عمومی و احتمال تبعات منفی گسترده دستورات قضائی لازم جهت شناسایی و دستگیری متهمین صادر گردید.

 

وی عنوان کرد: هنوز چند ساعت از بارگذاری فیلم نگذشته بود که با دستور قضائی متهمِ اصلی (امیر.ک) همراه با فردی به نام (محمد.ی) که اقدام به تصویربرداری کرده بود، در مخفیگاهشان توسط پلیس آگاهی سیرجان دستگیر شدند.

 

این مقام قضائی بیان کرد: در همان روز حادثه دختر جوان نیز به دادسرای سیرجان احضار می شود و تحقیقات تکمیلی در این رابطه آغاز می شود.

 

وی افزود: هنگامی که متهمان به دادسرای سیرجان منتقل شدند، آنقدر شوک زده بودند که اول منکر عمل مجرمانه می شدند؛ اما وقتی فیلم را مشاهده کردند و ادله دیجیتالی جرم را که ازمحل مخفیگاه آنها کشف شده بود، پیش روی آنها گذاشته شد ، بلافاصله اعتراف نمودند.

 

متهمان ردیف او ل و دوم پرونده روانه زندان شده اند

وی اعلام کرد: در این رابطه پرونده ای تحت عناوین توقیف غیرقانونی، هتک حیثیت از طریق فضای مجازی و آزار و اذیت بانوان، تشکیل و متهمان ردیف اول و دوم به ترتیب (امیر.ک) و (محمد.ی) تفهیم اتهام شده اند.

 

این مقام قضائی گفت: متهم ردیف اول (امیر.ک) که جوانی ۲۰ساله می باشد از تاریخ ۱۴دی ماه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است و هم اکنون نیز در زندان به سر می برد.

 

وی با اشاره به اینکه دختر بزه دیده بازداشت نیست، افزود: متهم ردیف دوم(محمد.ی) نیز با توجه به نوع رفتارش با قرار بازداشت موقت در حال حاضر بازداشت می باشد.

 

نیک ورز عنوان کرد: تحقیقات درباره این پرونده هنوز کامل نشده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است وپس ازکامل شدن تحقیقات، کیفرخواست تنظیم می شود و تلاش ما این است که در اسرع وقت دادگاه برگزار شود.

 

دادستان سیرجان در پایان گفت: آخرین اخبار در خصوص مراحل رسیدگی به این پرونده از طریق روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان کرمان به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

 

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =