. دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

کد خبر: 37310 تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 تیر 1398 | 08:55 ق.ظ

۶۳ پروژه بهداشتی و درمانی در جنوب کرمان افتتاح شد

سعید نمکی از بیمارستان نیمه تمام ۹۶ تختخوابی عنبرآباد بازدید به عمل آورد این بیمارستان سال‌هاست که نیمه کاره مانده و برای ادامه کار و تکمیل آن به دو میلیارد تومان اعتبار لازم است. به گزارش کنارصندل، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سفر دو روزه خود به استان کرمان و با حضور استاندار […]

سعید نمکی از بیمارستان نیمه تمام ۹۶ تختخوابی عنبرآباد بازدید به عمل آورد این بیمارستان سال‌هاست که نیمه کاره مانده و برای ادامه کار و تکمیل آن به دو میلیارد تومان اعتبار لازم است.

به گزارش کنارصندل، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سفر دو روزه خود به استان کرمان و با حضور استاندار کرمان و برخی از مسئولان استانی، نمایندگان مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان محلی پروژه ۱۳۱ میلیارد ریالی بهداشتی و درمانی را در شهرستان جیرفت به بهره برداری رساند.

نمکی در حاشیه بازدید از این بیمارستان گفت: فاز اول بیمارستان عنبرآباد به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: به محض رسیدن به تهران جلسه‌ای در ارتباط با این بیمارستان گذاشته خواهد شد و اعتباراتی لازم برای تکمیل آن قرار خواهیم داد.

همچنین ستاد شبکه بهداشت و مرکز بهداشت عنبرآباد با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال و با زیربنای هزار متر مربع توسط وزیر بهداشت به بهره‌برداری رسید پروژه فوق ۷۹ هزار نفر جمعیت این منطقه را تحت پوشش درمانی خود قرار می‌دهد.

در راستای این سفر مرکز درمان بستر فاریاب با زیربنای دو هزار و ۵۹ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت همچنین در ادامه این سفر، وزیر بهداشت با حضور در شهرستان رودبار جنوب ساختمان اداری شبکه و مرکز بهداشت این شهرستان را که با هزینه ۱۷ میلیارد ریال و با زیربنای یک هزار متر مربع افتتاح کرد.

وزیر بهداشت در پایان سفر به شهرستانهای جنوبی کرمان وارد جیرفت شد ، ابتدا زایشگاه بیمارستان آیت الله کاشانی این شهرستان را افتتاح کرد .

برای ساخت این مرکز درمانی با ۱۳ تخت و ۱۳۸۰ مترمربع زیربنا ، ۲۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

همچنین با حضور وزیر بهداشت بهره برداری از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی ولایت در جیرفت آغاز شد ، این کلینیک با ۳۱۳۱ متر مربع زیربنا شامل ۴۵ مطب پزشکی است و برای ساخت آن ۷۲ میلیارد ریال هزینه شد.

وزیر بهداشت سپس واحد دیالیز مرکز بیماری های خاص شهرستان جیرفت را افتتاح کرد ، این مرکز ۵۷۴ متر مربع مساحت دارد و برای احداث آن ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است. آقای نمکی همچنین از نخستین بیماران بستری در این واحد عیادت و مسائل و مشکلات آنها را بررسی کرد ، همچنین با حضور وزیر بهداشت، طرح بهسازی اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت با ۲۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۲۳ میلیارد ریال افتتاح شد ، همچنین بخش آی سی یو ۲ بیمارستان امام خمینی (ره ) جیرفت با ۲۲۰۰ متر مربع زیربنا با ده تخت و صرف اعتباری معادل ۲۳ میلیارد ریال ، به بهره برداری رسید.

در پایان سفر وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به جنوب کرمان، جلسه جمع بندی این سفر و بررسی مسائل و مشکلات حوزه بهداشت و درمان جنوب کرمان با حضور مسئولان اجرایی استان کرمان و مدیران و فعالان حوزه بهداشت و درمان جنوب کرمان ، برگزارشد.

آقای نمکی وزیر بهداشت در این سفر، به زیارت مزار شهدای گمنام در جیرفت هم رفت و به مقام شامخ همه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ادای احترام کرد. وزیر بهداشت ،در انتها جیرفت را به مقصد بم در شرق استان کرمان ترک کرد.

نظرات بینندگان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =